Маршрут до Хмелевої

Якщо Ви зібралися їхати до нас автівкою за маршрутом Київ-Хмелева, то варто було роздрукувати цю інструкцію

 

не заради матеріалізації  текстових документів, а для того, щоб уникнути хаотичних рухів та гаяння часу. Крім того, пальне наразі теж не безкоштовне.

 Вся дорога Київ-Хмелева займає близько 500 км від КПП на Житомірській трасі – у випадку, якщо штурман уважно читає інструкцію, а водій слухається штурмана.  Самовпевненість та GPRS, як показує досвід,  завдають неабиякої шкоди та призводять до подовження маршруту на сотню ( в кращому випадку) кілометрів, бо в Хмелеву ведуть десятки доріг, жодна з которих не є прямою урядовою трасою.

З Київа виїжджаємо проспектом Перемоги комунізму  та англо-американського імперіалізму над німецькими нацистами і прямуємо на Житомир. Житомир перетинаємо по прямій, центральним проспектом (хоча на проспект ця вуличка мало схожа). В центрі міста в ТЦ Глобал, що праворуч по дорозі на Хмелеву, є Макдрайв, який працює 24 години на добу. Нагода щось з’їсти та скористатися безкоштовним туалетом. На жаль, для цього треба буде вийти з машини.

 Тонкий момент – в центрі Житомира Ви втикаєтеся в  трикутну площу перед  монументом.

 Увага!  На площі треба переступити дорогу машинам праворуч, про що свідчать трикутники на асфальті, після чого повертнути ліворуч,  через сто метрів -  праворуч у другий за монументом. Поворот – це такий виверт головної дороги. Прямуємо за вказівниками на Хмельницький, Чуднів, Любар. Якщо за 300 метрів ви почалу спуск в долину, а праворуч в кущах на горці літак, що вже ніколи не злетить – Ви прямуєте правильно. Далі нікуди не звертаючи їдемо по трасі Н03 на Хмельницький. Минаємо Перлявку, Корчак, Рудню Пошту і потрапляємо до Чуднова.

 В Чуднові весь час по головній дорозі – на стовпах є вказівники на Хмельницький, Любар. Після річки з водоспадом на горі -  коло з бляшаною капличкою – на ньому ліворуч.Прямуємо через Любар- на світлофорі  знак СТОП – бажано зупинитися, бо там майже завжди засада, повертаємо праворуч на Хмельницький,  переїжджаємо мальовничу річку,   не женемо, бо в місті теж ДАІ, після виїзду з міста через 300 метрів  повертаємо ліворуч на Хмельницький.

 Далі будуть Іванківці та Вишнопіль.

 За ними - Остропіль, в якому будьте уважні на крутому повороті, танк на постаменті, купа неляканих гусей на дорозі , АЗС, ліворуч на виїзді –кумедний трактор, яким прогресивна біднота плющила подільських куркулів, що не хотіли до колгоспу……

 Після Ладиг перед Старокостянтинівом  ліворуч  дороги кафе «Точка», в якому можна без загрози для життя перекусити, нормальний туалет.В Старокостянтинові два варіанти – на колі перед містом повернути ліворуч та об’їхати майже все місто по об’їздній дорозі, або ж узяти праворуч та їхати через місто.

 В варіанті  об’їздної треба не збитися з головної дороги –після того, як проїдете мегакар’єр праворуч та дробілку ліворуч , буде розвилка, трохи попереду  з лівого бку заправка – повертайте ліворуч, далі весь час навколо неосяжної бази ВПС з застиглими як монументи літаками та РЛС (за похилими парканами ліворуч дороги), коли військовий сталкерізм закінчиться ( за кілометр до цього ви переїдете іржаву залізницю)  - впираєтеся в Т-образне перехрестя, на ньому праворуч, за 2-3 кілометри знову Т-образне перехрестя з  головною дорогою, - там ліворуч, на виїзді з міста – непогана АЗС.

Якщо на колі Ви повернули праворуч, то проїдете все місто, це довше, але можна знайти генделики та відвідати старий замок.Нам, правда, цього зробити досі не вдалося через брак часу.В Хмельницькому краще подивитися на мапу та вибрати  маршрут через місто найкоротшим шляхом на Н03, яка виведе на Ярмолинці, для цього на великому колі в кількох кілометрах за Хмельницьким треба буде вибрати напрямок на Чернівці.

Ми частіше оминаємо Хмельницький ліворуч, для чого на в’їзді в місто на Т-образному перехресті  беремо ліворуч, на колі через кілометр ліворуч знов, і краєм міста по головній прямуємо на Вінницю-Тернопіль, після виїзду з Хмельницького кілька кілометрів – ліворуч ресторан Два Лева, праворуч –АЗС Укрнафта, за нею праворуч на Чернівці, перетинаємо Південний Буг, що більше схожий на канаву, далі кілька кілометрів вихляємо пагорбами до великого кола з даішниками, на якому повертаємо ліворуч між двома заправками та рестораном Козачок (ліворуч дороги). В ресторані можна пити каву, перевіряли. За одну чашку замовленої кави дають ключа від туалета.Антонівці – часто стоять інспектори ДАІ. Правдівка- є невеличке кафе з пиріжками, біляшами та кавою, ніхто не отруївся дотепер.На колі перед Ярмолинцями беремо праворуч за вказівником на Городок та Сатанів. На цьому ж колі хороша АЗС.

 Спускаємося в долину, праворуч великий став, за ним підйом на горб, там коло, на якому  повертаємо праворуч,  за 200 метрів  місцева барахолка, ліворуч – жовта аптека, за якою також ліворуч.

 Село Пильний Олексинець -увага!!! –праворуч свіжий став, що викопав та обсадив місцевий комунопатріот –підприємець Вандаляк,  трохи далі  ліворуч дороги серед охайних клумб останній по дорозі пофарбований бюст Леніна, що більше схожий на гібрід видатного північного-східного баскетболіста  з індокачкою. На жаль, далі такої краси вже не буде, почнуться монументи зрадникам-колабораціоністам, стрілецькі кургани, прапори УПА та інша, за словами отця Гундяєва неканонічна єрєсь.До речі, бюст орендує та відновлює після знущань зальотних націонал-патріотів все той самий Вандаляк за тотальної моральної підтримки мешканців села . От такі високоморальні люди тут мешкають. Якщо захочете зробити фото на фоні монумента – будьте готові до того, що аборигени здадуть вас в міліцію на предмет перевірки чистоти Ваших намірів.

 Містечко Городок- на перехресті рухаємося прямо, праворуч залишиться АЗС, на слідуючиму перехресті теж прямо. Після виїзду з Городка ви побачите білу скульптурну композицію радянських  часів «Колгоспниця-Хлібороб».Дубівка- за селом буде стрімкий поворот ліворуч на Гусятин, а потім- праворуч. Обережно!

 В Гусятині на  мості через річку Збруч побачите пафосну споруду на березі, що за часів радянсько –польської окупації України мала символізувати щасливе колгоспне життя з московської сторони кордону. Одразу за мостом  коло, на ньому ліворуч на Чортків – через Пробіжну (в ній праворуч на Оришківці. В Оришківцях ліворуч на трасу Тернопіль-Чернівці, знак СТОП– недаремно, відразу за поворотом  ліворуч  за красивою капличкою ховаються вже знайомі нам персонажі.

 Чортків оминаємо ліворуч по об’їзндній,  для цього на в’їзді в місто на гострій розвилці – ліворуч, через 200 метрів лраворуч буде АЗС, ліворуч –МРЕО, далі  впісля довгого підйому (до речі, на ньому часто міряють швидкість) – коло, на ньому ліворуч на Чернівці. Відразу після кола – хороша АЗС.Далі буде Ягільниця, Нагірянка, Товсте, після Товстого за Солоним повертаємо на Косів-Коломию-Городенку.

 В Устечку – невеличка, остання  АЗС. Важливо!!! Перетинаємо Дністер по великому мосту, не повертаючи на Хмелеву – Тернопільську. На мості варто загальмувати – помилуватися чудовим краєвидом.

За  кілька кілометрів  після  мосту  - бачимо лінію ЛЕП та корівники на пагорбі праворуч, за кількасот метрів до них саморобні вказівники,  за ними  повертаємо праворуч грейдером на Семаківці, за церквою з яскраво-блакитними банями втикаємося в  щось подібне на асфальтову дорогу. На ній берем праворуч. В долині за містком на колі - ліворуч,  і прямуєм аж до Чернелиць.

 Увага!  Увага, якщо пропустили грейдер, за пару кілометрів  після нього праворуч побачити рядок ялинок в полі  - тоді за ними треба на розвилці повернути праворуч майже під 180 градусним кутом назад, і їхати дорогою з ялинками на  ті самі Семаківці.

 В Чернелицях їдемо весь час прямо нікуди не повертаючи, бачимо праворуч новеньку Матір Божу, за нею кілометр аж до розвилки на криниці з капличкою, головна піде праворуч. Вам ліворуч, якшо через 100 метрів маленька  приватна капличка а далі праворуч починається кам’яний мур старого цвинтаря, то через 7 кілометрів грейдерної дороги з залишками асфальту ви опинитеся вХмелевій!

 В Хмелевій взяти на розвилці ліворуч и спуститися вниз.

 

Ласкаво просимо! Важка дорога вартувала того, що Ви побачите та відчуєте!